[ 24. 1. 2023 by Sandra 0 Comments ]

StartupBox – platforma, která pomáhá českým startupům

Global Investment Summit 2023 tento rok přivítá 50 předních investorů, hostit bude také nespočet workshopů, přednášek a rozhovorů. A nejen to! Součástí bude i unikátní soutěž pro začínající startupisty Validation Contest ve spolupráci se StartupBox. Zajímá vás, co přesně má StartupBox za cíl a jak bude soutěž vypadat?

StartupBox je nezisková digitální platforma – online startupový mentor, který se snaží řešit problém českého startupového ekosystému. Ten spočívá v tom, že zejména u nás se v soutěžích a programech pohybují stále stejné tváře. Nové startupy se téměř neobjevují a navíc startupy opakují stále ty stejné chyby.

Cíl projektu je pomoci začínajícím startupistům v České republice, zejména first time founders. Jde o to, aby se vyvarovali chyb při bezhlavém vymýšlení produktů bez základní validace a získání zpětné vazby od zákazníků. Mentoři ze StartupBoxu jim chtějí pomoci udělat první krok do podnikání a propojit je se správnými lidmi na trhu.

Platforma má více než 3.100 registrovaných uživatelů a každý měsíc přibývá kolem 150 nových. Aby StartupBox pomohl začínajícím startupistům validovat své nápady, pořádá Validation Contest, což je offline soutěž pro startupy v počáteční fázi. Obdobou je také Validation Challenge, kdy jde o pomoc začínajícím startupistům dostat se od nápadu až k validaci, a to v rámci jejich online výukového programu se zkušenými mentoryPavlem Bartošem a Petrem Mandíkem.

StartupBox chce zejména zvýšit množství kvalitních startupů v ČR, propojit celý ekosystém a tím posunout českou ekonomiku dopředu. Současně také pomoci lidem zlepšit osobní odpovědnost prostřednictvím podnikání. Rádi by přivítali další partnery a podporovatele, kteří se k nim chtějí připojit a společně dosáhli cíle vytvořit nové startupy v českém ekosystému. Jste to vy?

Nebo se chcete se svým projektem dostat zase o krok dál? Pak sledujte www.startupbox.cz, vyzkoušejte si digitálního mentora, který vám pomůže založit startup krok po kroku, a hlavně si nenechte ujít některou ze startupových akcí.