[ 23. 1. 2023 by Sandra 0 Comments ]

Kam s penězi v nejisté době?

Není dne, abychom se nezabývali problematikou bezpečnosti světa, ve kterém žijeme. Mainstreamová média, ale i sociální sítě jsou plné událostí či jevů, které mohou přímo, či nepřímo ovlivnit náš, jinak možná spokojený a bezstarostný, život. Podle Světového indexu míru sice patří Česká republika dlouhodobě mezi deset nejbezpečnějších zemí světa a Praha je dokonce šestým nejbezpečnějším hlavním městem. Hrozba možného rozšíření konfliktu, který aktuálně probíhá nedaleko našich hranic je však pro nás reálnějším rizikem než kdy dříve.

Ekonomický dopad v této době, kdy je život každého z nás ohrožen jak pandemickou tak válečnou katastrofou, pocítíme dříve či později všichni a je jen na nás jak budeme připraveni. Více než kdy jindy je tak třeba přemýšlet nad ochranou majetku i peněz, které byly donedávna jištěné jinak neotřesitelnou stabilitou bank.

Jak se tedy chránit?

Osvědčeným řešením je využití bezpečnostní schránky. Nejen pro úschovu investičního zlata, ale i pro uložení důležitých dokumentů a v neposlední řadě zejména hotovosti, ke které se s ohledem na situaci ve světě nemusíte ve své bance dostat.

Tuto službu nabízí soukromé nebankovní společnosti. V Praze jsou dnes dostupné i automatizované bezpečnostní schránky, ty umožňují nonstop přístup bez omezení, navíc s nejvyšší třídou bezpečnosti. S naprostou diskrétností díky využití čipové karty a PINu si tak můžete užívat skutečnou jistotu.