8:00 – 9:00 REGISTRACE A SNÍDANĚ
9:00 - 9:05 ÚVODNÍ SLOVO POŘADATELE
novotny
JAN NOVOTNÝ
THE PRAGUE CASTLE EVENTS
Founder & CEO
9:05 - 9:35 MODEROVANÝ ROZHOVOR: ENERGETICKÝ A EKONOMICKÝ VÝHLED 2023
 • Rozhovor s bývalým guvernérem České národní banky o tom, jak Česko letos zvládne výzvy v oblasti energetiky a inflace a zda nakonec zabředne do recese
 • Jak by nyní on sám bojoval s inflací coby guvernér ČNB: zvedal by ruku pro zvýšení sazeb, či by je ponechal tam, kde jsou?
 • Promeškala už podle něj ČNB příležitost ke zvýšení úroků? A co říká na doporučení Mezinárodního měnového fondu, že by ČNB ještě sazby navyšovat měla?
 • Bude příští topná sezóna náročnější než ta probíhající, nebo už je Česko i EU z nejhorší fáze energetické krize venku? Jaké budou její středně- a dlouhodobé důsledky?
MIROSLAV SINGER
MIROSLAV SINGER
GENERALI CEE HOLDING
Director Institutional Affairs, Chief Economist
Lukas-Kovanda_v1
LUKÁŠ KOVANDA
TRINITY BANK
Chief Economist

MODERÁTOR

9:35 - 9:55 MODEROVANÝ ROZHOVOR: INVESTICE A PODNIKÁNÍ V ROCE 2023
 • Ochrání fondy kvalifikovaných investorů vložené peníze před inflací lépe než standardní fondy, které nabízí třeba banka?
 • Pro koho je investování s fondy kvalifikovaných investorů vůbec dostupné a vhodné? Z hlediska počáteční investice, rizikového profilu, zkušeností s investováním atp.
 • Jaké druhy fondů kvalifikovaných investorů (z hlediska zaměření, oborů, investičního horizontu atp.) mají nejlepší předpoklady dobře obstát ve vysokoinflačním prostředí, jež nás letos opět čeká?
 • Roste v souvislosti s inflační vlnou popularita fondu kvalifikovaných investorů v ČR? Nač si dát pozor při investici do fondu kvalifikovaných investorů? Jaké jsou nejčastější chyby, jichž se Češi při takovém investování dopouští?
vladimir-bezdek (2)
VLADIMÍR BEZDĚK
AVANT INVESTIČNÍ SPOLEČNOST
Chairman of the Board
Lukas-Kovanda_v1
LUKÁŠ KOVANDA
TRINITY BANK
Chief Economist

MODERÁTOR

9:55 - 10:55 PANELOVÁ DISKUSE: AKCIOVÉ A KAPITÁLOVÉ TRHY V ROCE 2023
Rok 2022 byl z hlediska výkonnosti akcií jeden z nejhorších v historii a z hlediska výkonnosti dluhopisů dokonce vůbec nejhorší. Otázkou je, co může po tak špatném období následovat a v jakých oblastech kapitálového trhu hledat  investiční příležitosti v letošním roce. Diskusi na toto téma povede šéfredaktor Investičního webu Petr Novotný s ostřílenými investory.
jana brodani
JANA BRODANI
AKAT
Executive Director
HLAVSA
JAN HLAVSA
FONDEE
Founder
tuvora2
JIŘÍ TUVORA
VENDEAVOUR
CFO, Member of Supervisory Board
Jiri Tylecek 02
JIŘÍ TYLEČEK
XTB
Head of Analysis
Novotny_Petr
PETR NOVOTNÝ
INVESTIČNÍ WEB
Editor-In-Chief

MODERÁTOR

10:55 - 11:15 ACTIVE VS PASSIVE: WHAT IS THE IMPACT OF ASSET ALLOCATION ON INVESTMENT PORTFOLIO PERFORMANCE?
What is the difference between active and passive investing? What are the advantages of active investing? What are the advantages of passive investing? How big can the cost advantage of passive investing be for clients? What are the benefits of (active) tactical asset allocation versus (passive) strategic allocation? Can managers combine an active asset allocation approach with building blocks that are passive? What are EnCor’s solutions for our clients? What is the performance of our „hybrid“ approach?“ Conclusion: it is the client’s need that matters above all.
encor fotka
MARK ROBINSON
ENCOR WEALTH MANAGEMENT
Head of Asset Management
11:15 - 12:15 PANELOVÁ DISKUSE: VENTURE CAPITAL V ČR. EVOLUCE A VÝZVY V ROCE 2023
 • Česko dlouhodobě patří i v rámci EU, o USA ani nemluvě, spíše k zemím, kde se venture kapitálu příliš nedaří. Mění se na tom v poslední době něco?
 • Jak se mění české prostředí venture kapitálu od roku 2009, kdy vznikl první VC fond?
 • Jak se vůbec člověk stane „venture kapitalistou“? Je vždy předpokladem, aby byl sám/sama bohatým a mohl investovat vlastní kapitál?  
 • Jak se venture kapitálovým investicím daří ve vysokoinflačním prostředí?
 • Jaké segmenty či obory jsou nyní v kurzu?
 • Jaké konkrétní (do čeho, za kolik, s jakým vyhlíženým výnosem a návratností) investice mají hosté panelu právě za sebou a jaké je teď čekají?
 • Jsou nynější rostoucí úrokové sazby problémem při zajištění financování?
 • Dá se říci, zda trh venture kapitálu zpomaluje, nebo ne?
 • Proč je překážkou vzestupu tuzemských startupů často hlavně ego jejich zakladatele či zakladatelů
berova
DANA BÉROVÁ
ICT PROFESSIONAL AND INVESTMENT
Mentor at KPC
credo ventures fotka
ONDŘEJ BARTOŠ
CREDO VENTURES
General Partner
Dušan Zábrodský
DUŠAN ZÁBRODSKÝ
ROCKAWAY CAPITAL
Investment Partner
10 Michal Ciffra
MICHAL CIFFRA
DEPO VENTURES
Partner
Lukas-Kovanda_v1
LUKÁŠ KOVANDA
TRINITY BANK
Chief Economist

MODERÁTOR

12:15 - 12:35 JAK INVESTOVAT NA GLOBÁLNÍCH PRIVÁTNÍCH/ VEŘEJNÝCH TRZÍCH PŘI SOUČASNÉ TRŽNÍ VOLATILITĚ
V roce 2021 dosahovaly valuace jak na veřejných, tak na privátních trzích historických maxim. V roce 2022 nastala korekce, která postihla akcie, dluhopisy, ale i do té doby málo korelované kryptoměny. ​Jaký je makro výhled na rok 2023 a jak se to promítne na globálních trzích? Platí nadále alokace 60/40? Private equity a venture kapitálové fondy, které investovaly v letech bezprostředně následujících krize v letech 2001 a 2009 měly historicky skvělou výnosnost. Může se to opakovat?
Andrea Lauren
ANDREA LAUREN
ROCKAWAY CAPITAL
Investment Partner
12:35 - 13:35 PANELOVÁ DISKUSE: FINTECH – MODERNÍ ZPŮSOB INVESTOVÁNÍ
V současném turbulentním prostředí krystalizují investiční příležitosti i technologie investování budoucnosti. V našem panelu se budeme věnovat třem fenoménům roku 2023. Předně zhodnotíme technologie, které například v umělé inteligenci udělaly zásadní pokrok. Navážeme novým normálem spotřebitelského chování, který se rodí ze snahy porazit vysokou inflaci i vrcholícího trendu digitalizace. A probereme i jednotlivé oblasti fintechu, které mají největší perspektivu změnit svět investování i investic.
jan-lastuvka
JAN LAŠTŮVKA
LEMONERO
CEO
endel
VÍT ENDLER
FINGOOD
Co-Owner / CEO
ondřej - machač
ONDŘEJ MACHAČ
CZECH FINTECH ASSOCIATION
Key Account Manager
jan - purkrabek
JAN PURKRÁBEK
FINTECH HUB CEE
Co-Founder, BoD
radim_oulehla
RADIM OULEHLA
FINTREE.CZ
Co-founder
pavel-klema
PAVEL KLEMA
BONDSTER
CEO
miroslav lukeš
MIROSLAV LUKEŠ
CZECH FINTECH ASSOCIATION
Chairman of the Board of Directors

MODERÁTOR

13:35 - 13:55 TRENDY INVESTIČNÍCH SLUŽEB V ROCE 2023 A DÁLE
Poslední roky jsou ve znamení značných turbulencí na finančních trzích a tím se výrazně mění a patrně bude měnit chování investorů. Světové ekonomiky i jednotliví investoři nyní čelí vyšším úrokovým sazbám a celé řadě dalších potenciálních rizik. Na druhou stranu technologický pokrok, digitalizace, měnící se preference a nástup mladší generace přináší celou řadu nových trendů, kterých by si investoři měli být vědomi. Tato přednáška by měla jednak popsat tyto hlavní trendy, ale také poukázat na příležitosti a rizika, která jsou s těmito trendy spojená.
Vladimír Holovka
VLADIMÍR HOLOVKA
XTB
Regional Head of Sales
13:55 - 14:15 INVESTICE DO ÚVĚRŮ, DNES BĚŽNÁ SOUČÁST KAŽDÉHO PORTFOLIA. S BONDSTEREM AŽ 14% p.a.
Pavel Klema vás zavede do světa úvěrového byznysu. Prozradí, kde banky a nebankovní společnosti získávají kapitál pro financování poskytovaných úvěrů. Jedním ze zdrojů peněz jsou i P2P investiční platformy. Jejich prostřednictvím mohou lidé jednoduše investovat do již schválených úvěrů a podílet se na úrokovém výnosu. Jaké je riziko těchto investic? Jaký výnos můžete očekávat? Vyplatí se zařadit tyto investice do portfolia?
pavel-klema
PAVEL KLEMA
BONDSTER
CEO
14:15 - 15:00 PANELOVÁ DISKUSE: POHLED EKONOMŮ A ANALYTIKŮ - JAK PORAZIT INFLACI V ROCE 2023?
 • Jak letos investovat geograficky a oborově?
 • Co nejkonkrétnější tipy, ideálně přímo konkrétní firmy, do nichž hosté panelu sami investují nebo právě teď doporučují investovat. A proč?
 • Má letos smysl klasické portfolio akcie/dluhopisy v poměru 60/40? Bude dnes ternem spíše pasivní, nebo aktivní investování?
 • Řada finančních profesionálů pro letošek doporučuje k investování čínské akcie, případně akcie rozvíjejících se trhů. Jak do nich z Česka nejlépe investovat, prostřednictvím kterých makléřských firem, online platforem či jiných finančních institucí, českých či zahraničních?
 • Je třeba se obávat čínského politického rizika?
 • Je rozumné nyní investovat do akcií v USA nebo Evropě, což jsou celky, které profesionálově letos k investování nedoporučují zdaleka tolik jako rozvíjející se trhy.
 • Jak investovat do akcií ČEZ s ohledem na spekulace o jeho možném rozdělení?
 • Co bude letos dělat bitcoin, zlato? A co státní a co firemní dluhopisy?
 • A co nemovitostní fondy?
 • Jaké největší chyby Češi při investování dělají? A zlepšuje se to? Roste jejich investiční gramotnost?
Tomáš Pfeiler
TOMÁŠ PFEILER
CYRRUS
Portfolio Manager
Tomáš Kacerovský
TOMÁŠ KACEROVSKÝ
WOOD & COMPANY
Investment Analyst
Vladimir Pikora
VLADIMÍR PIKORA
DLUHOPISOMAT
Chief Economist
Lukas-Kovanda_v1
LUKÁŠ KOVANDA
TRINITY BANK
Chief Economist

MODERÁTOR

15:00 - 15:15 KORUNA A RIZIKO MĚNOVÉ KRIZE VE STÍNU GLOBÁLNÍ KRIZE
Podíváme se na kloub vývoji kurzu koruny a jejím rizikům. Koruna, přestože patří mezi rizikové měny, je v současné nelehké době velmi silná. Korunové výnosy jsou díky úrovni úrokových sazeb zajímavé. ČNB navíc přesvědčila trhy, že alespoň v krátkém až střednědobém horizontu nenechá korunu výrazně oslabit. Odbourala tím tak část kurzového rizika a dodala stabilitu. Jak ale koruna zvládne rok 2023, kdy má dle predikcí přijít globální recese a tím i tlaky na její oslabení? Zvýší ČNB opět sazby i přesto, že jsme podle všeho za vrcholem inflace? Disponuje ČNB dostatkem rezerv v případě potřeby dalších intervencí? Hrozí koruně měnová krize?
pavel peterka
PAVEL PETERKA
ROKLEN24
Chief Economist
15:15 - 15:35 KONEC NADVLÁDY DOLARU A RESET GLOBÁLNÍ EKONOMIKY
Ruský prezident Putin neodstartoval jen válku na Ukrajině, ale začal společně s dalšími zeměmi skupiny BRIC bitvu proti globálnímu finančnímu a rezervnímu systému, který je postaven na dominanci americké dolaru. Jaké měny by mohly americký dolar případně nahradit a jak souboj o USD ovlivní světovou ekonomiku a vývoj dalších aktiv? Téma pro šéfredaktora Investičního webu Petra Novotného a hlavního ekonoma Trinity Bank Lukáše Kovandu.
Lukas-Kovanda_v1
LUKÁŠ KOVANDA
TRINITY BANK
Chief Economist
Novotny_Petr
PETR NOVOTNÝ
INVESTIČNÍ WEB
Editor-In-Chief
15:35 - 15:50 ALTERNATIVNÍ INVESTICE A NEMOVITOSTI - ESG INVESTICE DO ZEMĚDĚLSKÝCH FAREM
Již minulý rok na jaře Bank of America ukázala na nové FAANG, které podle ní potáhnou vzhůru akciový trh. Jde o odvětví, jež by měla na burze nabízet nadprůměrné výnosy. Uplynulé měsíce plné geopolitických turbulencí daly bance v některých případech jasně za pravdu. A ve zkratce nadějných oborů jako agriculture (zemědělství). Naše planeta bude muset v příštích čtyřiceti letech vyprodukovat tolik potravin jako za uplynulých 8 000 let. S tím budou spojeny rozsáhlé investice. O tom, jak si na tento sektor vsadit v Česku, bude mluvit na Global Investment Summitu Kateřina Zychová, spoluzakladatelka Verdi fondu farem.
Zychova_Katerina
KATEŘINA ZYCHOVÁ
VERDI FOND FAREM
Co-Founder
15:50 - 16:05 MODEROVANÝ ROZHOVOR: DOMOVY PRO SENIORY JAKO INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST
 • Reflektují čeští investoři dostatečně potenciál „stříbrné ekonomiky“, nebo mezi ně tento trend ze Západu zatím ještě plně nedorazil?
 • Jak investovat do domovů pro seniory a nač si dát zejména pozor.
 • Jak je taková investice výnosná a jaká je její návratnost? Pro koho konkrétně je vhodná?
 • Proč zrovna domovy pro seniory, a ne jiné projekty nebo třídy nemovitostí?
Martin Gillar
MARTIN GILLAR
ESG SeniorCARE SICAV
Chairman of Supervisory Board, Shareholder
Lukas-Kovanda_v1
LUKÁŠ KOVANDA
TRINITY BANK
Chief Economist

MODERÁTOR

16:05 - 17:25 STARTUP VALIDATION CONTEST - PRVNÍ SOUTĚŽ ZALOŽENÁ NA DATECH
StartupBox validation contest je soutěž pro startupy, jejímž cílem je poskytnout podporu a pomoc při ověření obchodní smysluplnosti a potenciál inovativního nápadu. Účastníci soutěže mohou získat podporu, mentoring a přístup k síti odborníků, aby jim pomohli rozvinout svůj nápad nebo prototyp v plnohodnotný produkt nebo službu.
petr-mandik-startupbox
PETR MANDÍK
STARTUPBOX
Co-Founder
17:25 - 17:45 WEDOS ANEB STARTUP NARUBY
Přednáška je zaměřena jako vyprávění o úspěšném (ne)startupu WEDOS, který se od svého založení v roce 2010 stal jedním z největších hostingových společností v České republice. Ukáže, jakým způsobem se společnosti podařilo dosáhnout takového úspěchu, jak se vyvíjel její business model a jaká budoucnost jej čeká. Přednáška bude zaměřena na to, jak se WEDOS odlišuje od konkurence a jaké metody a strategie používal při svém růstu. Přednášející také ukáže, jakým způsobem se WEDOS vyrovnával s různými výzvami.
Josef Grill
JOSEF GRILL
WEDOS
CEO
17:45 - 18:05 JAK MŮŽE UMĚLÁ INTELIGENCE POMOCI S VÝVOJEM PRODUKTŮ A FIREM?
Luka Budík a Ondřej Hlaváč z produktové firmy Inhoud se na Global Investment Summitu 2023 zaměří na to, jak může umělá inteligence pomoci s vývojem produktů a firem. Jak může AI pomoci v marketingu, při vývoji aplikace nebo zpracování a predikci dat? Jaké jsou její výhody a nevýhody? Dozvíte se, jak úspěšně implementovat AI do vašeho podnikání a jaké výhledy můžeme očekávat do budoucna.
ondrej-hlavac
ONDŘEJ HLAVÁČ
INHOUD
Founder / CEO
luka-budik
LUKA BUDÍK
INHOUD / BRAINCZECH
Project Manager
18:05 – 18:10 JAK INVESTOVAT DO FINTECH STARTUPŮ?
jan - purkrabek
JAN PURKRÁBEK
FINTECH HUB CEE
Co-founder, BOD
18:10 - 18:15 VYHLÁŠENÍ STARTUP VALIDATION CONTEST
VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE O BITCOINY
18:00 - 20:00 AFTER PARTY / NETWORKING

Program není kompletní - bude průběžně aktualizován. Změna programu vyhrazena.