9:00 - 12:20 STREAM
12:20 - 12:40 VYUŽITÍ OpenAI GPT-3 K ODHALENÍ NOVĚ VZNIKAJÍCÍCH STARTUPŮ
Business Insider publikoval v roce 2022 článek, že bývalí zaměstnanci 60 největších fintech společností jako je např. Revolut a Klarna již vygenerovali 310 nových startupů. V přednášce ukážeme, jak jsme použili Linkedin a GPT-3 technologii od OpenAI k tomu, abychom zjistili jestli je tomu opravdu tak a kolik vzniká startupů v našem regionu.
vlastimil_vodicka
VLASTIMIL VODIČKA
LEADSPICKER.COM / PIPEBOOSTER.IO
CEO
12:40 - 13:00 BUDOUCNOST KRYPTOMĚN A BLOCKCHAIN PROJEKTŮ (NFT, web 3.0)
Lidi obecně nerozumí a neorientují se v pojmech tokenizce, blockchan, NFT a web 3.0 apod. Téma není jen o technické, je i obchodní, marketingové. Obyčejný člověk vždy něco mine. To, že můžeme a umíme tokenizovat, neznamená, že to musíme udělat. To, že je nějaký token či NFT na burze a jeho hodnota se zvedla přes noc 1000x, vůbec neznamená, že jej musíte nakoupit. V rámci přednášky se dozvíte co všechno se skrývá za tím když chcete správně tokenizovat firmu/ nápad, na co byste si měli dát pozor jako investoři a taky jak rozpoznat scam.
radomir_elias
RADOMÍR ELIÁŠ
NETTLESMART BIOTECH STARTUP
CEO / Cryptocurrency & Hi-Tech expert
13:00 - 14:00 PANELOVÁ DISKUSE: BUDOUCNOST KRYPTOMĚN
Rok 2022 s sebou přinesl řadu nečekaných událostí s podstatným vlivem na svět kryptoměn. Byli a jsme svědky pádů velkých projektů, dlouho očekávaného Ethereum merge a jeho přechodu na Proof of Stake, i jednoho z největších podvodů v dějinách finančního světa. Přinese následující rok po mnohaměsíčním "pohybu do strany" výraznější změnu? A jaký vliv na cenu bude mít nepříznivá celosvětová makroekonomická situace?
David Stancel
DAVID STANCEL
FUMBI
CIO
Jakub Hlavenka
JAKUB HLAVENKA
2BMINER
CEO
Peter Dendis
PETER DENDIS
OPPORTUNITY FUND
CMO
Ondrej Mikulcik
ONDŘEJ MIKULČÍK
FINTREE.CZ
FinTech Project Manager CTIT
Jakub Jedlinsky
JAKUB JEDLINSKÝ
ALTLIFT
CTO

MODERÁTOR

14:00 - 14:20 JAK DNES ZAŘADIT KRYPTO DO VYVÁŽENÉHO PORTFÓLIA
V této přednášce se podíváme na to, proč by mělo být krypto základní součástí portfolia každého investora. Jaké jsou příležitosti na tomto trhu a jak je z našeho pohledu co nejlépe využít. Součástí přednášky budou i konkrétní příklady z našich bohatých zkušeností.
Peter Dendis
PETER DENDIS
OPPORTUNITY FUND
CMO
14:20 - 14:40 WORKSHOP: JAK ZAČÍT S ANDĚLSKÝM INVESTOVÁNÍM?
Zjistěte, co obnáší investice do startupů a na co si dávat pozor. V rámci workshopu se dozvíte výhody i nevýhody začínajícího venture kapitálového investora. Workshop bude veden interaktivní formou a účastníci budou moct pokládat otázky.
jan-krahulik
JAN KRAHULÍK
DEPO VENTURES
Partner Angels Fund
14:40 - 15:00 DESET NEJVĚTŠÍCH PRŮŠVIHŮ VE VZTAZÍCH MEZI SPOLEČNÍKY
Desatero přikázání, které by si měli opakovat všichni společníci, kteří jdou společně podnikat. Chraňte své investice před ďáblem, který je ukrytý v detailu smlouvy mezi společníky. Na přednášce dostanete praktické tipy k zamyšlení nad tím, jak si nezablokovat podnikání hned ze začátku a nacházet východiska, když se něco pokazí. 
Petra Stupkova
PETRA STUPKOVÁ
LEGITAS
Founder, Attorney at Law
15:00 - 15:20 KNOW-HOW A INSPIRACE PŘI SPRÁVĚ MAJETKU
Efektivní správa majetku zvláště u HNWIs je obtížným úkolem. Cílem bývá nejen zisk, ale ochrana a zachování majetku pro další generace. Zároveň je často kladen důraz na zachování odkazu. V České republice jsme teprve na počátku v budování bohatství, povětšinou na přelomu G1/G2 (max. G3). Kde se ale pak vzdělávat a získávat inspiraci pro vaši správu majetku a plánování bohatství?
Eva Ulrichová
EVA ULRICHOVÁ
WEALTH MAGAZÍN
Editor-In-Chief
15:20 - 15:40 JAK INVESTOVAT V DOBĚ RECESE. ŘEŠENÍM JSOU DLUHOPISY A ZLATO
Rok 2022 přinesl mnoho nečekaných změn. Úrokové sazby prudce vyskočily, akcie padly a na výsluní vystoupaly dluhopisy. Rok 2023 jim bude dále přát. Úrokové sazby budou stále vysoko. Běžný český investor se však dosud dluhopisům vyhýbal. Obvykle je nezná. Nyní je příležitost obohatit portfolio i o ně.
Vladimir Pikora
VLADIMÍR PIKORA
DLUHOPISOMAT
Chief Economist
15:40 - 16:00 WORKSHOP: STRATEGIE A INVESTICE VENDEAVOUR PE SICAV V ROCE 2023
Investujte s námi prostřednictvím růstového private equity fondu VENDEAVOUR SICAV. Na workshopu zjistěte více o holdingu Vendeavour, který vytváří síť spolupracujících firem, skupinu tradičních i nově vzniklých výrobců, kteří se vzájemně obohacují.
Tuvora
JIŘÍ TUVORA
VENDEAVOUR
CFO, Member of the Supervisory Board
16:00 - 16:20 MODERNÍ NÁSTROJE NA SPRÁVU INVESTIČNÍHO PORTFOLIA
Investoři jsou denně zaplaveni množstvím dat a úspěšnost investičních portfolií značně závisí na výběru relevantních informací pro rozhodování. Služby jako Bloomberg či Refinitiv jsou drahé a neplní specifické potřeby správců portfolia. Možnosti Excelu nejsou dostatečné a proces je zdlouhavý. Jaké má investor další možnosti?
vladimir-vacula
VLADIMÍR VACULA
ANALYTICAL PLATFORM
Co-Founder & Product Lead
16:20 - 16:40 BOLEST ČESKÉHO FINANČNÍHO PORADENSTVÍ: NEMĚL BY SI SVÉHO PORADCE PLATIT PŘÍMO KLIENT?
Chcete právní radu či sepsat smlouvu? Zaplatíte právníkovi. Chcete zpracovat daňové přiznání? Zaplatíte daňovému poradci. Ve finančním poradenství to ale funguje jinak. Finančního poradce, po kterém něco chcete, platí 3. strana. A když nechcete produkt, neví si kolikrát rady. Vztah poradce s klientem je schizofrenní. Svých 20 minut chci využít pro to, abych ukázal příklady zemí, kde placené poradenství funguje. Abych poukázal na rozdíl v terminologii mezi poradcem x zprostředkovatelem a zda česká legislativa vůbec finančního poradce zná. Ukážu konkrétní příklady, kdy je provize pro poradenství problémová a jak umí pohnout s motivací poradců. Ukážu příklady modelů placeného poradenství a jak jsme se s placeným poradenstvím popasovali my. Jsou Češi připraveni za rady platit a co se musí změnit, aby placené poradenství fungovalo? Odpovědí na toto našich 20 minut zakončíme.
samuel-pseja
SAMUEL PŠEJA
FIDUCIAM
Managing Partner & Founder
STREAM

Program není kompletní - bude průběžně aktualizován. Změna programu vyhrazena.