[ 27. 1. 2023 by Sandra 0 Comments ]

Jak získat pevný výnos v dnešní turbulentní době?

Investujte do zajištěných úvěrů

Akcie, podílové fondy, ETF, kryptoměny a ostatní podobné investice neustále mění svoji hodnotu. Dluhopisy sice slibují navrácení jistiny a navrch pevný výnos, ale jeho výše nebývá po přihlédnutí k riziku příliš atraktivní. Pevný výnos až 17 % ročně si můžete zajistit investicí do zajištěných úvěrů na platformě BONDSTER.

BONDSTER je ryze česká investiční platforma se sídlem v Praze. Na trhu je již od roku 2017 a lidem umožňuje jednoduše investovat do zajištěných úvěrů s aktuálním průměrným výnosem 13,6 % ročně.

V současné době platformu využívá téměř 17 tisíc registrovaných uživatelů z Česka i zahraničí. Od spuštění platformy získali investoři na úrocích více než 150 milionů korun a celkový objem proinvestovaných úvěrů překonal částku 3,8 miliardy korun.

Jak toto online tržiště investičních úvěrů funguje?

Velmi jednoduše. Miliony lidí po celém světě si půjčují peníze. Například na nové bydlení, auto nebo studium v zahraničí. Aby finanční společnosti poskytující úvěry měly dostatek peněz na svůj rozvoj, nabízí k investici již schválené a vyplacené úvěry investorům na platformě BONDSTER. A vy do nich můžete jednoduše investovat a získat podíl z úrokového výnosu.

Hlavní výhody Bondsteru

  • Česká investiční platforma
  • Pevný výnos
  • Zajištění úvěrů
  • Široká nabídka investičních úvěrů
  • Důkladné prověřování poskytovatelů úvěrů
  • Vysoká likvidita investice
  • Možnost volby přednastavené nebo vlastní investiční strategie

Tisíce investičních úvěrů v jedné platformě

Na BONDSTERU můžete investovat v korunách a eurech. V nabídce jsou tisíce úvěrů od více než 30 poskytovatelů z celého světa. K dispozici je několik typů úvěrů, které se liší dobou splatnosti, způsobem zajištění i výší výnosu. Ve srovnání s nákupem dluhopisů je možné investice do úvěrů mnohem lépe diverzifikovat. Navíc můžete z investice kdykoliv vystoupit. Stačí úvěr nabídnout ostatním investorům na sekundárním trhu.

Do jednotlivých úvěrů můžete investovat již od 100 Kč nebo 5 EUR. Nízká minimální částka investice vám umožní lépe diverzifikovat vaše investiční portfolio.

Nabídku v českých korunách tvoří především investiční úvěry zajištěné nemovitostmi. Ty vyhovují především konzervativnějším a začínajícím investorům, kteří preferují vyšší bezpečí. Investiční úvěry mohou být zajištěny také jiným hmotným majetkem nebo kryptoměnou.

U většiny eurových investičních úvěrů dávají jejich poskytovatelé takzvanou garanci zpětného odkupu. V případě, že se úvěr dostane do prodlení se splácením (pozn. většího než 60 dní), poskytovatel vám vrátí zpět investovanou jistinu a úrok za celou dobu držení investice. Úroky tedy získáte i za celou dobu prodlení splátek.

Pro začátečníky i zkušené investory

BONDSTER je určen pro začínající i zkušené investory. Pokud s investováním do úvěrů teprve začínáte, můžete využít některou z přednastavených investičních strategií. Jejich výhodou je, že automaticky diverzifikují portfolio a nemusíte ztrácet čas ručním výběrem jednotlivých investičních úvěrů.

Zkušenější investoři si mohou vybírat jednotlivé úvěry manuálně nebo si nastavit vlastní investiční strategii. Úvěry budou v tomto případě vybírány například podle výše výnosu, doby splatnosti a dalších vámi nastavených kritérií.