[ 29. 1. 2023 by Sandra 0 Comments ]

Z nuly na jedničku na přeplněném IT trhu za 31 měsíců

Na český hostingový trh přišel WEDOS v roce 2010. Celý trh byl už rozdělený a konkurence se nám smála, že nemáme šanci ani přežít.

Během 31 měsíců jsme se stali jedničkou. Od té doby rosteme a v současné době do našich dvou privátních datacenter směřuje více českých domén než u tří dalších konkurentů v pořadí. Celosvětově máme téměř 310 tisíc zákazníků ze 150 zemí světa.

Jak jsme do dokázali?

Věděli jsme, že většina konkurence stagnuje.

Aby zákazník přešel k nám a byl spokojený, budeme muset nasadit kvalitní služby. Dále službu s parametry, které potřebuje nejen teď, ale budou stačit i za pár let. Něco, co ho nejen přetáhne k nám, ale zároveň se stane i naším fanouškem.

Kvalitu jsme vyřešili díky našim zkušenostem v oboru. Věděli jsme, jaký hardware zvolit, jak půjde do budoucna škálovat a co jsou jeho silné a slabé stránky. Samozřejmě to znamenalo nejen zajet za výrobci, ale také si vše pořádně vyzkoušet.

V našem týmu jsou nejen zkušení IT profesionálové, kteří nabrali zkušenosti v 90. letech minulého století, ale i mladí lidé, kteří sledují trendy a baví je zkoušet nové věci. Znali jsme komunity potenciálních zákazníků, věděli co používají a co je trápí.

Abychom na sebe přitáhli pozornost, tak jsme využili největší slabinu tehdejšího trhu a to bylo, že nikdo se neodvážil ukázat, jak to vlastně dělá. Všichni si hlídali know-how, nechtěli ukázat zázemí ani moc vystupovat na veřejnosti. My jsme vše pojali jako velkou reality show.

To vše ale nestačí. Potřebujete přimět lidi, ať vás vyzkouší. Tady jsme vsadili na cenu. Spočítali jsme si, kolik potřebujeme mít obrat při 20 tisících službách, aby to mělo smysl. Cenu jsme snížili výběrem vhodných technologií, které jsou dražší, ale úspornější a automatizací procesů.

Výsledkem toho byla revoluce na českém hostingovém trhu. My jsme se soustředili na další růst a optimalizaci nákladů.

Máme vše vlastní, včetně infrastruktury, budov a lidí, co se o vše starají. Máme i vlastní kilometry optických tras, které jsme si sami zakopali a zafoukali. Druhé datacentrum jsme si sami navrhli a postavili. Abychom ušetřili za chlazení, tak severy jsou chlazené v olejových vanách a odpadní teplo je využíváno na vytápění budovy, parkoviště a nedalekého městského bazénu.

A tohle vše zopakujeme celosvětově s naší sítí WEDOS Global, která ochranní před útoky miliony webů za pár set korun měsíčně.