[ 25. 1. 2023 by Sandra 0 Comments ]

Kryptomeny zaznamenávajú najväčší úspech u mladých žien

Podľa januárového prieskumu finančnej spoločnosti eToro sa kryptopriestor stáva populárnym zdrojom investičných príležitostí pre mladé ženy. Zatiaľ čo tradičné triedy aktív dlhodobo nedokážu zaujať ženské publikum, zdá sa, že kryptomeny, upútali pozornosť, vzbudili záujem žien a našli recept úspech.

Kryptomeny sa v súčasnosti rýchlo stávajú pre mladé ženy jednou z najpopulárnejších investícií. Digitálna mena, vytvorená a spravovaná technológiou blockchain, získava na popularite ako investičná možnosť vďaka svojmu potenciálu vysokých výnosov a svojej decentralizovanej povahe. Navyše poskytuje veľmi potrebnú alternatívu k tradičným investičným nástrojom a umožňuje prístup k investičným príležitostiam, ktoré sa zdali predtým vzdialené a komplikované.

Popularita krypta rastie u žien najrýchlejšie

Napriek tomu, že kryptomeny sú označované za triedu aktív s najhoršou výkonnosťou za posledný rok, počet investorov vlastniacich kryptomeny, podľa údajov eToro, medzi kvartálne vzrástol z 36 % na 39 %. V skupine mladých žien vo veku 18-34 rokov išlo dokonca o nárast z 29 % v treťom štvrťroku 2022 na 34 % v poslednom štvrťroku. Kryptomeny sa tak u žien stali druhou najrozšírenejšou triedou aktív, hneď po hotovosti. Pri porovnaní rovnakého časového obdobia u mužov, vlastníctvo kryptomien v tejto skupine narástlo len o 1 %.

Prieskum eToro vychádzal z výsledkov štatistického zisťovania 10 tisíc retailových investorov v 13 krajinách na 3 kontinentoch.

Prečo je krypto tak zaujímavé pre ženy

Kryptomena je príťažlivá najmä pre mladé ženy, ktoré sa často cítia vylúčené z tradičných investičných aktivít. Okrem nedostatočného prístupu k finančným službám majú mladé ženy väčšiu averziu k riziku a oceňujú vstupný bod s nízkymi nákladmi a nízkym rizikom, ktorý kryptomeny poskytujú. Keďže kryptomena si naďalej získava uznanie medzi investormi, čoraz viac mladých žien využíva jej potenciál na vytvorenie svojej bezpečnejšej a výnosnejšej finančnej budúcnosti.

Kryptomeny sú tiež odvodené od novej technológie, čo znamená, že sú obzvlášť príťažlivé pre podnikateľskú demografickú skupinu. Stačí len prístup na internet, peniaze na investovanie skutočne od nízkych čiastok a ktokoľvek sa môže stať súčasťou krypto komunity. Všetky tieto faktory dohromady vytvárajú obzvlášť príťažlivú investičnú možnosť pre začínajúce mladé investorky, ktoré vstupujú na finančné trhy po prvýkrát.

Tipy na investovanie do krypta

Ako každá iná investícia, aj krypto nesie v sebe prvok rizika. Ak však investujete správne, môže krypto byť lukratívnym prírastkom do vášho finančného portfólia. Pri investovaní do kryptomien je potrebné mať na pamäti niekoľko vecí: Urobte si prieskum a snažte sa porozumieť rôznym dostupným kryptomenám. Zvažujte potenciál ich využitia, spoznávajte ich komunitu, aké firmy dané kryptomeny používajú a nakoniec akú má kryptomena technológiu, teda technické zázemie.

Vyberte si kryptomenu, o ktorej si myslíte, že si zaslúži vašu dlhodobú investíciu a platformu, ktorá uľahčuje nákup a predaj kryptomien. Vzdeálvajte sa, sledujte trh a novinky z oblasti kryptomien.

Ako a prečo by ste mali aj vy investovať do krypta

Okrem toho, že kryptomeny majú potenciál vysokých výnosov, najmä v porovnaní s tradičnými investíciami, ako sú akcie a dlhopisy, ponúkajú výhody diverzifikácie, pretože krypto nie je v úzkej korelácii s tradičnými trhmi a výhody decentralizácie, keďže krypto nekontroluje žiadna vláda ani inštitúcia, dôvodov prečo venovať pozornosť kryptu je ďaleko viac.

Ak sa chcete dozvedieť, prečo by krypto malo byť v portfóliu každého investora samozrejmosťou, aké sú na tomto trhu príležitosti a ako ich využiť čo najlepšie, príďte na našu prednášku na Stage 2 o 14.00 hod. Súčasťou prednášky budú aj konkrétne príklady z našej bohatej praxe.

 

Peter Dendis, CMO, Oportunity Fund

Oportunity Fund je alternatívny investičný fond, ktorý funguje ako globálny fond fondov s mesačnou likviditou. Investujeme do diverzifikovaného portfólia správcov digitálnych aktív.