[ 27. 1. 2023 by Sandra 0 Comments ]

Samuel Pšeja

samuel-pseja

Samuel Pšeja


FIDUCIAM

Managing Partner & Founder

Bolest českého finančního poradenství: neměl by si svého poradce platit přímo klient? 

Samuel v mládí studoval půl roku v Americe na Havaji a prošel si stáží v londýnské realitní kanceláři. Přesně v 18 letech, během studií na střední škole, se pustil na full-time do finančního poradenství. Stále se ale pídil po tom, proč má poradenství ne úplně dobrou pověst a začal bojovat s provizním režimem, který mu neumožňoval dělat práci dle jeho představ. A tak ve 22 letech, jako nejmladší poradce, přešel do honorovaného režimu poradenství a začal se službou wealth managementu. O rok později pak založil vlastní poradenskou firmu zabývající se výhradně placeným poradenstvím.

Během své cesty se objevil ve výběru TOP 20 dvacátníků roku 2019 dle Euro.cz, stal se členem české profesní organizace AFPČR, kde dnes působí jako člen Rady, a britské FEIFA. Je také garantem akreditovaného kurzu pro výuku učitelů ZŠ a SŠ pod taktovkou organizace INEV. Jako koníček studuje na Cevro Institutu obor Právo v obchodních vztazích, provozuje s otcem eshop s portským vínem a miluje cestování, kdy má za sebou přes 90 letů a 50 destinací. Aktuálně se také podílí na realizace developerského projektu na Vysočině o rozsahu 18 RD.

[ 26. 1. 2023 by Sandra 0 Comments ]

Vladimír Bezděk

vladimir-bezdek (2)

Vladimír Bezděk


AVANT INVESTIČNÍ SPOLEČNOST

Chairman of the Board

Investice a podnikání v roce 2023 

Má více než 20letou praxi ve finančních institucích, zejména v pojišťovnictví, investicích a bankovnictví. Nejdříve působil devět let na různých pozicích v ČNB. Následně přešel do soukromého finančního sektoru a v pozici CEO a předsedy představenstva vedl pojišťovnu Aegon, slovenskou Generali pojišťovnu, Penzijní společnost České pojišťovny a ČSOB Pojišťovnu. Od června 2020 působí v dozorčí radě AVANTu a od července 2021 z pozice předsedy představenstva zodpovídá za řízení a rozvoj společnosti.

[ 26. 1. 2023 by Sandra 0 Comments ]

Luka Budík

luka-budik

Luka Budík


INHOUD / BRAINCZECH

Project Manager

Jak může umělá inteligence pomoci s vývojem produktů a firem?

Luka Budík je marketér a vývojář. Aktuálně pracuje jako projektový manažer v produktové firmě Inhoud, jejímž je zároveň partnerem. V minulosti spolupracoval například se švédskou Ikeou nebo s hlavním městem Praha. Jeho vášní jsou neprobádané možnosti umělé inteligence. Pod hlavičkou vlastního start upu BrainCzech vytváří s přáteli aplikaci pro integraci umělé inteligence do B2B2C sektoru. Cílem této aplikace je využít potenciál AI k automatizaci tvorby copywritingu.

[ 26. 1. 2023 by Sandra 0 Comments ]

Ondřej Hlaváč

ondrej-hlavac

Ondřej Hlaváč


INHOUD

Founder / CEO

Jak může umělá inteligence pomoci s vývojem produktů a firem?

Ondřej začal začal svou startupovou cestu již s nástupem na střední školu, kde vytvořil aplikaci na propojování lokálních českých kaváren. Zanedlouho poté založil produktovou firmu Inhoud, ve které skrze umělou inteligenci a machine learning tvoři automatizované řešení pro firmy jako je IKEA Švédsko, Praha a nebo americký EduEffective. Mimo to získané know-how a technický tým firma uplatňuje při vývoji vlastních produktů na zjednodušení rutinních procesů. V neposlední řadě přednáší na základních školách o dezinformacích a buduje aplikaci UPMEET na setkávání spoluhráčů pro kolektivní sport.

[ 25. 1. 2023 by Sandra 0 Comments ]

Vladimír Vacula

vladimir-vacula

Vladimír Vacula


ANALYTICAL PLATFORM
Co-Founder & Product Lead

Moderní nástroje na správu investičního portfolia

[ 25. 1. 2023 by Sandra 0 Comments ]

Radomír Eliáš

radomir_elias

Radomír Eliáš


NETTLE SMART BIO TECH STARTUP
CEO / Cryptocurrency & Hi-Tech expert

Budoucnost kryptoměn a blockchain projektů (NFT, web 3.0)

Radomír, původem z Moravy, je bývalý průmyslový programátor. V roce 2010 se dostal k finančnímu sektoru a v roce 2011 se začal věnovat Bitcoinu. V roce 2015 založil svůj první start-up AREC future a platební bránu bitcoinpay.

Prošel přes pozice CEO startupu, obchodníka s CFD, psal články pro E15 premium, Bis dev v kryptoměnové burze Nakamotox, vyjednával mezinárodní OTC obchody. V impression media pracoval jako marketingový obchodník, v Timepress jako business developer. Předseda správní rady PSII Olomouc. S kopřivovým projektem se setkal poprvé v roce 2019

Radomír je známý konzultant v oblasti kryptoměn a blockchainových projektů specializujcí se na konzultace v oblasti scamů a tokenizace. Poptáván je jak privátním, tak veřejným sektorem.

Aktuálně vede vlastní BioTech startup NettleSmart v rámci čtyřměsíční akcelerace v Impact Hub a s jedním angel investorem za zády. NettleSmart má zmapovaný trh, ví kde a jakým způsobem může expandovat. V současnosti má start up připravený první produkt a další dva produkty jsou ve vývoji. Víme, jak a na co zpracovat kopřivu od kořene až po stonek – od potravin, přes kosmetiku a oblečení až po bioplyn.

[ 24. 1. 2023 by Sandra 0 Comments ]

Pavel Klema

pavel-klema

Pavel Klema


BONDSTER
CEO

Fintech – Moderní způsob investování

Pavel Klema zastává pozici CEO FinTech startupu BONDSTER Marketplace. Již od roku 2017 tato ryze česká společnost úspěšně provozuje a rozvíjí online platformu Bondster.com, která investorům z řad široké veřejnosti zpřístupňuje investice do úvěrů od prověřených finančních společností. V oblasti finančních služeb, investic a úvěrů se Pavel Klema pohybuje již více než 15 let. V minulosti například řídil nebankovní úvěrovou společnost Profi Credit Czech a vedl oddělení pohledávek v Air Bank.

[ 24. 1. 2023 by Sandra 0 Comments ]

Jakub Jedlinský

Jakub Jedlinsky

Jakub Jedlinský


ALTLIFT
CTO

Budoucnost kryptoměn

Jakub se specializuje na fundamentální analýzu coinů a aplikačních projektů. Věnuje se testování fungování peněz pomocí konstrukce SFC modelů, což se naučil během výzkumné stáže na Kingston University London pod vedením Prof. Stevea Keena. Je jednatelem a CTO Altlift.

[ 22. 1. 2023 by Sandra 0 Comments ]

Jan Krahulík

jan-krahulik

Jan Krahulík


DEPO VENTURES
Partner Angels Fund

Workshop: Jak začít s andělským investováním?

Jan Krahulík je partner andělských fondů investiční skupiny DEPO Ventures. Zaměřuje se na fundraising i na správu portfolia. Věnuje se také personalistice. Zajímá se hlavně o startupy ve vzdělávání (edutech) a startupy se společenským a environmentálním dopadem.

V roce 2019 spoluzakládal platformu pro vzdělávání talentů LITS Global a síť ICIA Network, která propojuje investory intelektuálního kapitálu. Působí také jako mentor například ve známém akcelerátoru Startup Yard.

Krahulík má zkušenosti i z korporátního světa. Pracoval v obchodním oddělení Procter & Gamble, při práci v marketingu společnosti Mars strávil pracovně rok v Řecku. Vystudoval Fakultu podnikohospodářskou na Vysoké škole ekonomické.

[ 20. 1. 2023 by Sandra 0 Comments ]

Vlastimil Vodička

vlastimil_vodicka

Vlastimil Vodička


LEADSPICKER.COM / PIPEBOOSTER.IO
CEO

Vlastimil Vodička je bývalý investiční manager J&T Ventures, který přešel na druhou stranu a stal se zakladatelem start-upu Leadspicker.com, který se umístil v letech 2019, 2021 a 2022 v žebříčku CZ Deloitte Fast 50. Do své firmy získal investory, kteří společně investovali celkově 1,7 milionu Euro. Vlasta je hrdým otcem, dobrodruhem a pilotem ultralight letadel ve výcviku. Je držitelem černého pásu v Judo, modrého v BJJ a bývalým členem juniorské reprezentace.